logo    Antikvariát Kodytek  www.antikvariat-kodytek.cz  Knihy, knihy, knihy............ 

OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

 Obecné obchodní podmínky

 1. Pokud není uvedeno jinak, odpovídá stav prodávané knihy bazarovému prodeji. V případě, že se jedná o zcela novou knihu, uvedeme tuto skutečnost v popisu knihy. Vždy upozorňujeme na větší opotřebení knihy, obalu nebo jakékoli jiné poškození knihy. Fotografie u knih jsou někdy pouze ilustrační, pokud zobrazují skutečně prodávanou knihu, je to v  jejím popisu uvedeno (viz foto, aktuální foto...). Ilustrační foto vždy zobrazuje nabízené vydání. Na požádání zvláště u dražších titulů můžeme zaslat více aktuálních fotografií.
 2. Objednávky vyřizujeme v pořadí, ve kterém došly. Přednost má první zájemce.
 3. Na Vaši objednávku reagujeme vždy osobním emailem nebo telefonicky. Sdělíme Vám, zda je kniha skutečně k dispozici.
 4. Knihy posíláme pečlivě zabalené (většinou do bublinkové folie nebo obálky),abychom je ochránily před poškozením. Knihy posíláme nejpozději do pěti pracovních dnů od příchozí platby na náš účet.
 5. Při platbě předem poskytujeme zvýhodněné poštovné 70,-Kč!!!!
 6. Poštovné je pevně stanovené (70,-Kč při platbě předem na účet a 120,-Kč při zaslání knih na dobírku) bez ohledu na počet knih, které kupujete. Stejné poštovné platíte ať koupíte knihu jednu nebo třeba deset !!!
 7. Platbu prosím proveďte do 7 dnů od potvrzení objednávky, rezervace knih je možná pouze po dobu 7 dnů - pokud se individuálně nedohodneme jinak.
 8. V případě jakýchkoliv nejasností se na nás obraťte (telefonicky nebo emailem) a my se budeme snažit, pokud to bude v našich silách, Vám vyhovět.

Poštovné

 • platba předem na účet ČR  670100-2210842897/6210..................70,-  
 • dobírka do ČR...............................................................................120,-Kč
 • nákup v ČR nad 777,-Kč  - platba předem...................................zdarma
 • osobní převzetí - přestože nemáme dosud vlastní prodejnu, je zpravidla možné po předchozí domluvě (telefon, email) domluvit převzetí knih v okolí Konečného nám.v Brně na určitý den a hodinu. Zákazník se musí v tomto případě zcela přizpůsobit našim časovým možnostem. Od 1.3. 2017 rušíme v návaznosti na zavedení EET platby v hotovosti, proto je nutné zaplatit částku za knihy předem na účet!!!
 • Slovensko po individuální dohodě (email, objednávka) Vám zašleme podklady k SEPA platbě (v rámci EU bez poplatku)
 •     Slovensko (orientačně cena poštovného - zásilka do 1/2 kg).................................. cca 210,- Kč
 •     Slovensko (orientačně cena poštovného - zásilka do 1 kg)......................................cca 250,-  Kč
 • cizina - výši poštovného stanovujeme po individuální domluvě podle druhu a váhy objednaného zboží. Do ciziny vždy požadujeme platbu předem na účet - na dobírku do ciziny zboží nezasíláme!

 

Hodnocení stavu knih

 • nová - znamená, že kniha je nová, nečtená, na případnou "výrobní" vadu knihy vždy upozorňujeme v popisu (někdy vykupujeme od knihkupectví zcela nové tituly a nabízíme je za výhodnější ceny)
 • velmi dobrý stav - použité knihy, které vypadají skoro jako nové a to včetně přebalu
 • dobrý stav - použité knihy, kde stav odpovídá stáří, obal může být natržený, odřený nebo i chybět, sem tam může být flíček a pod. Tyto drobné závady se snažíme vždy podrobněji popsat
 • uspokojivý stav - kniha má více drobných závad nebo i větší závadu, většinou má zničený přebal nebo je bez přebalu, často bývá poškozená vazba, velké množství skvrn…. Poškození bývá uvedeno v popisu
 • salát - kniha je sice kompletní a pořád plní svoji funkci, ale je v různém stádiu rozkladu:-)

Odstoupení od smlouvy

Kupující má právo na základě Občanského zákoníku a Zákona na ochranu spotřebitele  odstoupit od kupní smlouvy (objednávky) ve lhůtě do 14 dní od obdržení zboží. Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy musí kupující v této lhůtě o svém rozhodnutí odstoupit od této smlouvy informovat  jednoznačným prohlášením Mgr. Vilmu Kodytkovou, majitelku  Antikvariátu Kodytek  formou dopisu nebo emailu (uvedeno v Kontaktech).  Kupující je povinen zaslat zboží ve stavu, v jakém jej obdržel zpět na naši adresu na svoje náklady bez zbytečného odkladu,  nejpozději do 7 dnů ode dne, kdy nám oznámí, že odstupuje od této  smlouvy. Do 20 dnů od obdržení zboží vracíme kupujícímu celkovou cenu, kterou za zboží zaplatil (včetně poštovného uvedeného  v původní objednávce) zpět na jeho účet, jehož číslo uvede ve svém Prohlášení o odstoupení od kupní smlouvy. Nejpozději však do 30 dnů od obdržení Prohlášení od odstoupení od kupní smlouvy.

Reklamační řád

Pokud zjistíte, že je obdržená věc vadná (tzn. není-li dodána v deklarované jakosti), je Vaší povinností nás neprodleně písemně (pošta, email) kontaktovat a bez zbytečného odkladu zaslat reklamované zboží k posouzení.  V reklamaci nám sepište vady zboží, popř. pošlete fotografie vad. Vaší povinností je prohlédnout si zboží důkladně co nejdříve po převzetí. Jelikož prodáváme použité zboží  (bez záruky) a případné vady jsou vždy uvedeny v popisu zboží - nevztahuje se reklamace na vady, které byly uvedeny v popisu výrobku v okamžiku objednávky. V reklamaci rovněž navrhněte, zda chcete reklamaci řešit  slevou z kupní ceny nebo zda odstupujete od smlouvy a žádáte plné vrácení peněz. Vaši reklamaci vyřídíme nejpozději do 30 dnů od obdržení oznámení o reklamaci (respektive po  našem převzetí vadného zboží). Další související práva a povinnosti jsou uvedeny v zák. č. 40 Sb. Občanského zákoníku, zák. č. 513/1991 Obchodního zákoníku a v Zákonu o ochraně spotřebitele. Další související práva a povinnosti jsou uvedeny v zák. č. 40 Sb. Občanského zákoníku, zák. č. 513/1991 Obchodního zákoníku a v Zákonu o ochraně spotřebitele.

 

Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů:  jméno a příjmení, adresa bydliště, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, adresa elektronické pošty, telefonní číslo  (dále společně vše jen jako „osobní údaje“). Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím, a to pro účely realizace práv a povinností vyplývajících z kupní smlouvy, pro účely vedení uživatelského účtu a pro účely zasílání informací a obchodních sdělení kupujícímu. Souhlas můžete kdykoliv odvolat emailem zaslaným na adresu vilmakodytek@email.cz.

Garantujeme, že poskytnuté osobní údaje nezbytné pro dodání zboží jsou důvěrné a budou použity jen k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a že nebudou poskytnuty žádným třetím stranám!!!

Newslettery a další reklamní sdělení nerozesíláme.

Závěrečná ustanovení

Potvrzením a odesláním objednávky z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, které se stávají nedílnou součástí kupní smlouvy.

Dodatek: Nepřevzetí zásilky se zbožím

Pokud nepřevezmete zboží zaslané na dobírku a zboží se nám vrátí zpět, jsme oprávněni odstoupit o kupní smlouvy a  po Vás požadovat náhradu škody spočívající v nákladech na dopravu a balné (120,- Kč nebo skutečně zaplacené poštovné). V případě, že po naší výzvě zaslané na email neuhradíte vzniklou škodu do 14 dnů, můžeme postoupit tuto věc právníkovi  a náhradu škody vymáhat soudně.

Pokud nepřevezmete z nějakého důvodu zboží, které jste zaplatil předem na účet a toto zboží se nám vrátí zpět, jsme oprávněni po Vás požadovat při opětovném zaslání nové poštovné (zpravidla 70,- Kč).